ایمنی-بهداشت-محیط زیست
انواع مقاله ومطالب جدید در مورد ایمنی-بهداشت ومحیط زیست
صفحات وبلاگ

هیچ وقت سیم برق را از روی محلهای تیز رد نکنید چون ممکن است بریده شده و قسمتی از آن لخت شود سیم بریده شده را هیچوقت با نوار چسب وصل نکنید. حتماً آن را کوتاه و یا


نکات ایمنی برق در خانه

 

هیچ وقت سیم برق را از روی محلهای تیز رد نکنید چون ممکن است بریده شده و قسمتی از آن لخت شود سیم بریده شده را هیچوقت با نوار چسب وصل نکنید. حتماً آن را کوتاه و یا ...هیچ وقت سیم برق را از روی محلهای تیز رد نکنید چون ممکن است بریده شده و قسمتی از آن لخت شود سیم بریده شده را هیچوقت با نوار چسب وصل نکنید. حتماً آن را کوتاه و یا تعویض نمایید.به هیچ وجه سیم لخت را داخل سوراخهای پریز نکنید و اگر دو شاخه یک وسیله برقی شکسته است هر چه سریعتر یک دو شاخه سالم تهیه کنید.از یک پریز برق برای چند وسیله برقی استفاده نکنید و از کشیدن سیم از کف منزل یا زیر فرش که احتمال برخورد پای افراد با آن و یا یوشیدن سیم وجود دارد خودداری کنید.سیم کشی ساختمان خود را به افراد مجرب و کاردان سپرده تا مقطع کابلهای ساختمان را متناسب با قدرت دستگاهها و وسایل برقی مورد استفاده انتخاب نماید. تنها زدن یک جرقه کافی است تا خدای ناکرده سرمایه و حاصل یک عمر تلاش شما نابود گردد. حتی المقدور پریزهای برق را دور از دسترس اطفال کار بگذارید و حتماً برای آنها از درپوش مخصوص استفاده کنید و مراقب باشید که کلیدها و پریزها از محل خود خارج نشده و دو شاخه های وسایل برقی شما شکستگی نداشته باشد.چنانچه در زمینه برق تخصص ندارید اقدام به تعمیر یا تعویض قطعات برق دار ننمائید و کارهای پیچیده را به یک نفر متخصص سپارید.هنگام تعویض لامپ سوخته یا شکسته حتماً کلید چراغ را خاموش کنید و با استفاده از فاز متر از قطع جریان برق مطمئن شوید. همیشه از زیرپایی مقاوم و عایق استفاده کنید.قبل از روشن کردن وسیله برقی یا برای خاموش کردن آنها ابتدا از کلید دستگاه استفاده کنید و هرگز دو شاخه وسیله برقی روشنی را از پریز نکشید.رعایت نکردن اصول ایمنی، نشانه دانش، مهارت یا شهامت نیست بلکه گویای بی توجهی است که قطعاً خسارتهای جبران ناپذیری وارد می سازد. درصورت بروز حادثه با حفظ خونسردی کامل اقدامات زیر را انجام دهید:

مصدوم برق زده می بایست به سرعت از جریان برق جدا گردد برای این کار چند نکته باید رعایت شود در صورتی که برقگرفتگی با ولتاژ بالا( فشار قوی) باشد.باید از افراد متخصص کمک گرفت و اگر برق گرفتگی با ولتاژ کم باشد برق منازل کلید برق را بلافاصله خاموش کرده و یا فیوز برق را باز کنند.در غیر اینصورت می توانید با استفاده از یک قطعه چوب خشک، پارچه، پلاستیک و یا روزنامه چند بار تا شده و قرار دادن یک جسم عایق در زیر پا نظیر یک تکه لاستیک خشک مصدوم را از تماس با سیم برق دار جدا نمایید.در هیچ شرایطی بدون عایق کردن خود نباید بدن شخص برق گرفته را لمس نمایید زیرا بی تردید خودتان نیز دچار عارضه برق گرفتگی خواهید شد.بلافاصله از افرادی که در محل حادثه حضور دارند برای خبر کردن پزشک و آوردن آمبولانس کمک بگیرید.

 

[ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۸:٢٥ ‎ب.ظ ] [ بهمن درواح ] [ نظرات () ]
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :


کسب درآمد